ویزای تمکن مالی اتریش و اخذ اقامت اروپا

1

بعضی از کشورهای اروپایی، جهت بالا بردن میزان بازدید گردشگران و ایجاد رونق اقتصادی و همچنین ایجاد اشتغال، اقدام به اعطا ویزای توریستی با شرایط امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا، از طریق احراز تمکن مالی متقاضی، می نمایند. راه های مهاجرت به اتریش، متنوع و گوناگون هستند که یکی از آن ها، اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، می باشد.

تمکن مالی اتریش

پایتخت کشور اتریش، شهر وین است که یکی از کشورهای اروپای غربی می باشد و مردم آن به زبان آلمانی صحبت می کنند. تمکن مالی اتریش یکی از روش متداول این روزها با شانس ویزای بالا می باشد که نهایتا به احذ اقامت اروپا منتهی خواهد شد.

بصورت معمول افرادی که به زبان آلمانی علاقه دارند و به دنبال ایجاد شرایط معقول هستند همواره سودای مهاجرت به کشور اتریش را در ذهن خود می پرورانند. لازم به ذکر است وین پایتخت کشور اتریش به عنوان برترین شهر اروپایی در سال ۲۰۱۶ شناخته شد که همین نکته دلیلی محکم برای ادامه زندگی و مهاجرت به اتریش میlrm;باشد.

با اخذ اقامت تمکن مالی اتریش، دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآفرینی نیست. متقاضیان میlrm;توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت نمایند. این درآمد می تواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست.

این درآمد با توجه به قوانین کشور اتریش، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۰۰۰ یورو، همسر ۵۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۵۰۰ یورو می باشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۳۰۰۰ یورو را به صورت ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد.

این درآمد می تواند از طریق چهار منبع به اثبات برسد :

 • اجاره نامه ملک
 • سود سهام شرکت بورسی
 • سود سپرده بانکی
 • حقوق بازنشستگی

نیاز به توضیح است که مبلغ درآمد ماهیانه مشخص شده توسط شخص جهت یک سال، باید در حساب بانکی وی در ایران قابل دسترس باشد.


بیشتر بخوانیم: بایدها و نبایدهای مشاوره اقتصادی مهاجرت


مزایای اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

2

از مزایای اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی می توان به موارد زیادی اشاره کرد:

 • دریافت اقامت دائم کشور اتریش پس از ۵ سال و در پی آن دریافت پاسپورت و تابعیت اتریشی پس از ۶ سال است.
 • عدم نیاز به انتقال سرمایه به این کشور و در نتیجه کم ریسک بودن این روش ( صرفا نشان دادن مبلغ مورد نیاز در حساب فرد متقاضی کافی است. )
 • امکان خرید ملک و یا کسب و کار و درآمدزایی
 • امکان تحصیل رایگان برای متقاضی و همسر و فرزندان
 • نرخ مالیات معقول
 • ثبات اقتصادی
 • امنیت اجتماعی بالا
 • پروسه اخذ ویزا به نظر آفیسر بستگی ندارد
 • شرایط اقدام همlrm;زمان برای همه افراد خانواده
 • اقامت در بهترین کشور اروپایی

بیشتر بدانیم: هر آنچه که باید درباره افتتاح حساب بانکی در اروپابدانید.


معایب اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی در مقایسه با اغلب کشورها معایب چندانی ندارد. برای مثال بر خلاف روش های اقامتی در بسیاری از کشورها که فرد متقاضی مستم سرمایه گذاری با مبلغ زیادی در یک کشور بوده و مبلغ قابل برگشت نیست و یا در صورت عدم سرمایه گذاری و لغو قرارداد، بیشتر از نصف مبلغ به عنوان هزینه اقدام از بین رفته است، اقامت اتریش از طریق تمکن مالی این گونه نبوده و تنها ریسک موجود هزینه اجاره بهای خانه ای است که فرد قبل از ورود به اتریش مم به پرداخت آن است و مبلغ قابل توجهی نخواهد بود. دومین نکته در مقایسه با خودحمایتی کشور فرانسه که شرط حضور ندارد، در این روش فرد حداقل ۶ ماه باید در این کشور حضور داشته باشد. البته در اکثر روشlrm;هایی که منجر به اقامت فرد متقاضی میlrm;گردد، شرط حضور وجود خواهد داشت. نکته منفی در این روش، عدم اجازه کار تا مدت ۵ سال ( تا زمانی که اقامت دائم اخذ گردد) میlrm;باشد. در واقع در این روش فرد متقاضی نمیlrm;تواند به استخدام یک کارفرمای اتریشی درآید اما اجازه راه اندازی کسب و کار خود را دارد.

پیش از اقدام برای اخذ اقامت تمکن مالی اتریش توجه به این نکته اامی می باشد که این اقامت با مجوز کار همراه نمیlrm;باشد. بنابراین فرد باید از تمکن مالی مناسب برخوردار باشد و بتواند هزینه های خود و خانواده اش را در اتریش تأمین نماید. البته با توجه به رشد اقتصادی مثبت و رشد قیمت ملک در اتریش سرمایه گذاری و خرید ملک برای افراد می تواند منبع درآمد مناسبی باشد.

لازم به ذکر است که اقامت تمکن مالی اتریش هر ساله به تعداد محدودی ارائه میlrm;شود و باید در ابتدای ماه ژانویه برای تحویل مدارک به سفارت اقدام نمود. اما نکته مثبت درباره این اقامت این است که در صورتی که مدارک به صورت کامل و صحیح ارائه شود و سهمیه تمام نشده باشد، اقامت اتریش حتما اعطا خواهد شد و نظر افسر پرونده در نتیجه نهایی تأثیری ندارد. گروه مشاوره چهره نگار می توانند در زمینه امور مهاجرتی شما را یاری کنند.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت

به وبلاگ خود خوش امدید

چطور ویزای کاری اتریش را دریافت کنیم؟

اقامت ,اتریش ,تمکن ,مالی ,کشور ,طریق ,تمکن مالی ,از طریق ,اقامت اتریش ,اتریش از ,طریق تمکن ,مزایای اقامت اتریش

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

wplearn ziaratgah sodium-hydroxide1 perfkannnuthaps leather19 heelma8 tremriseattre miladafshar1 fandogh-chat tarheeshel